Název detailu aktualit

  • Domů
  • .
  • Aktuality
  • .
  • Název aktuality
Jak na rukolu?
01 / 07 / 2021

Jak na rukolu?

Rukola. Chuťově výrazná, velmi specifická. Co s ní? Posíláme pár tipů, jak ji zpracovat.

Šťouchané brambory k masu: vezměte pořádnou hrst rukolových lístků a nasekejte nahrubo. Uvařené brambory slijte, přidejte k nim rukolu a kousek másla nebo pár lžic olivového oleje a našťouchejte jako obvykle. Skvělé ke kachně, pečenému králíku nebo červenému masu.

Na těstoviny: Uvařte špagety, omastěte, promíchejte s trochou parmské šunky a hrstí rukoly, zasypte parmazánem.
Přidat do květákové polévky: Rukola a květák jsou pro sebe jako stvoření. Trochu nudný květák s oříškovou chutí rukoly úplně ožije – tohle určitě někdy zkuste. Nasekejte pořádnou hrst rukoly nahrubo a vhoďte do květákové polévky, už nevařte.
Rukolové pesto: Perfektní na špagety nebo brambory, ale hlavně levnější než bazalková varianta. Umixujte 100 g rukoly s 50 g lískových ořechů, dostatečným množstvím olivového oleje, 2 stroužky česneku a kouskem nastrouhaného parmazánu nebo jiného vyzrálého sýra.
Salát: Rukola je výrazně peprná a salát z ní může být pro někoho příliš chuťově silný. Udělejte si vlastní směs: smíchejte rukolové listy s jiným hlávkovým salátem v poměru 1:3. Zkuste je pak podávat třeba s uzenou makrelou, novým brambory ve slupce a jednoduchou zálivkou z kefíru, pažitky a špetky soli.

Která varianta se vám líbí nejvíc? Krásně čerstvou rukolu seženete na www.mojebedynka.cz